¨
abbott
prossure ensurepro

Hrozí riziko podvýživy?

Otestujte se

Co je to malnutrice

Malnutrice je označení pro takový dlouhodobý stav výživy pacienta, který nepokrývá všechny jeho potřeby (příjem potravy je nedostatečný, přílišný nebo nevyvážený). Deficit se může týkat jen některých složek potravy, potom hovoříme např. o nedostatku vitamínů (hypovitaminóza) nebo aminokyselin (kwashiorkor). Deficit však může postihovat všechny důležité složky potravy, potom hovoříme o podvýživě, jejím nejtěžším stupněm je těžký rozvrat metabolizmu.

BMI kalkulačka

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?


KlasifikaceBMIRiziko zdrav. komplikací
podváha < 18,5 mírně zvýšené
normální váha 18,5 – 24,9 nízké riziko
nadváha 25 – 29,9 mírně zvýšené
obezita I. stupně 30,0 – 34,9 středně zvýšené
obezita II. stupně 35,0 – 39,9 velmi zvýšené
obezita III. stupně ≥ 40 vysokéMST – výpočet rizika malnutrice

MST (Malnutrition screening tool) je jednoduchý, validovaný nástroj pro zjištění rizika malnutrice u dospělých pacientů při přijetí k hospitalizaci.


Vyvážený příjem živin
a energie v nemoci

PROSURE®

Tekutá výživa k dietnímu postupu u pacientů s podvýživou nebo s rizikem vzniku podvýživy, u pacientů s nádorovým nebo jiným zánětlivým onemocněním.

více informací

ENSURE® Plus Advance

Komplexní a vyvážená tekutá výživa určená k dietnímu postupu u dospělých s podvýživou a/nebo při ztrátě svalové hmoty, síly a funkčnosti.

více informací
Ensure® Plus Advance a Prosure® jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely. *

*Ensure® Plus Advance a Prosure® jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely.
Důležité upozornění: jsou vhodné jako doplňkový zdroj výživy. Používejte na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo odborníka na péči o matku a dítě. Není určeno pro děti, pokud použití nedoporučil lékař nebo jiný kvalifikovaný zdravotnický pracovník. Není určeno k parenterálnímu použití. Neužívat při galaktosémii. Bez lepku.
Přípravky zakoupíte v lékárně, nebo Vám je může předepsat Váš onkolog.